Žádost online

Rady

Jak na příspěvek na bydlení?

Publikováno: 10.6.2021 | Rady

Přišli jste v posledních několika měsících v důsledku pandemie koronaviru o práci a v důsledku toho nemáte, z čeho zaplatit nájem? Hrozí vám pronajímatel vystěhováním a vy jste opravdu zoufalí, protože nemáte, kde vzít peníze na bydlení? Možná byste se mohli pokusit požádat o dočasný příspěvek na bydlení stát. Ten je ale přiznáván pouze za určitých podmínek. Kdo může požádat o příspěvek na bydlení a co je potřeba pro jeho získání splnit?

Celý článek

Vzali vás na hůl? Nechte si pomoci od finančního arbitra

Publikováno: 8.4.2021 | Rady

Dostali jste se do nepříjemné sporné situace ohledně vašich dluhů a přemýšlíte, jak ji vyřešit? Nemáte dostatek peněz na soudní výlohy a právníka si nemůžete dovolit? Nevěště hlavu, pořád je tu ještě jedno řešení. Tím je institut finančního arbitra, který je právě na řešení sporů týkajících se financí zaměřen. V jakých případech vám pomůže a jak se na něho obrátit?

Celý článek

Vyřešte dluhy, které vám přerůstají přes hlavu. Díky oddlužení se jich zbavíte

Publikováno: 16.2.2021 | Rady

Jste zadluženi tak, že již své dluhy nezvládáte platit? Pak rozhodně nevsázejte na pasivitu. Věřitelé se svých pohledávek nevzdají. Vyřešit celou situaci můžete jen díky aktivnímu přístupu a snaze svým závazkům dostát. Kromě refinancování či konsolidace půjček se v krizové situaci můžete pokusit o oddlužení, v rámci něhož vám bude část dluhů odpuštěna. To je lákavá nabídka. Abyste ji mohli využít, je ale potřeba splnit několik podmínek.

Celý článek

Hrozí vám exekuce? Jaká jsou vaše práva a na co byste se měli připravit?

Publikováno: 1.12.2020 | Rady

Exekuce je jen jiný výraz pro vymáhání dluhů. Jestliže jste si v minulosti nezodpovědně nabrali velké množství půjček, které jste nebyli schopni splatit, pravděpodobně se jí nyní obáváte. A vcelku oprávněně. Prostřednictvím exekuce se totiž věřitelé snaží získat svoje prostředky, které vám v rámci půjčky poskytli. Abyste se exekuci vyhnuli, máte možnost vyhlásit osobní bankrot a začít své závazky řešit. Jak to ale chodí, pokud se rozhodnete exekuci postavit čelem?

Celý článek

Máte půjčky, kam se podíváte? Jak je vyřešit rychle a efektivně?

Publikováno: 3.11.2020 | Rady

Ocitli jste se až po krk v dluzích? Kromě hypotéky, kterou má už dnes téměř každý, jste si vzali také leasing na auto, na debetní kartě povolili kontokorent a k tomu si čas od času pravidelně přidáváte nějaký ten spotřebitelský úvěr? Možná se vám zatím jen hůře spí a budí vás noční můry spojené s hrozbou dlouhodobé nemoci.

Celý článek

Plánujete rekonstrukci bytu či domu, ale chybí vám prostředky? Pomůže úvěr ze stavebního spoření

Publikováno: 19.10.2020 | Rady

Stavební spoření sice nepatří k nejvýhodnějším způsobům zhodnocení finančních prostředků, na druhou stranu dokáže vytvořit mnoho příležitostí k tomu, jak rychle získat finance na rekonstrukci či stavbu, aniž byste nutně museli přemýšlet o méně výhodných půjčkách. Jaké typy úvěrů ze stavebního spoření se vám nabízí a za jakých podmínek máte šanci, že vám budou schváleny?

Celý článek
Půjčit