Žádost online

Rady

Studentské půjčky

Publikováno: 3.5.2021 | Půjčky

Studium na střední i vysoké škole bývá náročné nejenom z hlediska studijních nároků a povinností, ale také finančně. Ne každá rodina má na to udržet svoje dítě na škole, nehledě na to, že studium na vysoké škole probíhá obvykle ve věku, kdy by si mladý člověk mohl již vydělávat. Z tohoto pohledu je potřeba počítat také s ušlým ziskem. Jestliže rodiče nemají dost peněz a mzda z brigády na pokrytí nákladů studenta nestačí, nastává čas poohlédnout se po nabídce bank či nebankovních společností v oblasti studentských půjček.

Celý článek

Vyplatí se dovolená na splátky?

Publikováno: 19.4.2021 | Finanční tipy

Rádi byste si konečně užili zaslouženého volna a vyrazili na dovolenou? Letos to chce něco opravdu atraktivního. Kde na to ale vzít, když finanční úspory vzaly za své a další výdělek je v nedohlednu? Mnoho z nás volí alternativu dovolené na splátky, které bude později hradit z pravidelného příjmu. Pro koho je tato možnost schůdná? A je vůbec rozumné si na dovolenou brát půjčku? Jaké typy půjček na dovolenou jsou nejvýhodnější?

Celý článek

Vzali vás na hůl? Nechte si pomoci od finančního arbitra

Publikováno: 8.4.2021 | Rady

Dostali jste se do nepříjemné sporné situace ohledně vašich dluhů a přemýšlíte, jak ji vyřešit? Nemáte dostatek peněz na soudní výlohy a právníka si nemůžete dovolit? Nevěště hlavu, pořád je tu ještě jedno řešení. Tím je institut finančního arbitra, který je právě na řešení sporů týkajících se financí zaměřen. V jakých případech vám pomůže a jak se na něho obrátit?

Celý článek

Co jsou P2P půjčky? A vyplatí se vůbec?

Publikováno: 5.3.2021 | Půjčky

P2P půjčky představují poměrně schůdnou alternativu pro mnoho lidí, kteří si potřebují půjčit peníze na konkrétní věc. Na druhou stranu jsou také ale výhodnou příležitostí k investici pro ty, kteří mají financí dost a nechtějí je nechat ladem. P2P  půjčka totiž může být i skvělým způsobem, jak zhodnotit volné finanční prostředky. O co se jedná a jak celý systém funguje?

Celý článek

Vyřešte dluhy, které vám přerůstají přes hlavu. Díky oddlužení se jich zbavíte

Publikováno: 16.2.2021 | Rady

Jste zadluženi tak, že již své dluhy nezvládáte platit? Pak rozhodně nevsázejte na pasivitu. Věřitelé se svých pohledávek nevzdají. Vyřešit celou situaci můžete jen díky aktivnímu přístupu a snaze svým závazkům dostát. Kromě refinancování či konsolidace půjček se v krizové situaci můžete pokusit o oddlužení, v rámci něhož vám bude část dluhů odpuštěna. To je lákavá nabídka. Abyste ji mohli využít, je ale potřeba splnit několik podmínek.

Celý článek

Jak se nedostat do registru dlužníků? Dejte si pozor na několik důležitých věcí

Publikováno: 28.1.2021 | Půjčky

V úvěrových registrech jsou shromažďovány informace o všech klientech nejen finančních subjektů, kteří si v minulosti půjčili finanční prostředky či je mají půjčené v současné době. Důležitý je ale charakter informací, který je v registru o konkrétním člověku veden. Ten následně slouží k posouzení jeho bonity a tedy schopnosti splácet. Informace z úvěrových registrů jsou bankovními i nebankovními ústavy následně využívány jako velmi důležitý podklad pro rozhodnutí, zda dotyčnému poskytnou další půjčku či nikoliv.

Celý článek
Půjčit