Žádost online

Rady

Byli jste úspěšní při žádosti o Pětadvacítku? Zjistěte, zda máte nárok i na její pokračování

Publikováno: 13.5.2020 | Rady

Příspěvek pro OSVČ na další období byl schválen, Finanční správa už od 7. 5. 2020 přijímá nové žádosti. Podmínky jsou poměrně benevolentní, nečeká vás žádné dokladování příjmových propadů. Na dávku 500 Kč denně za období od 1. 5. 2020 do 8. 6. 2020 má nárok každý kdo minimálně část konkrétního měsíce nemohl alespoň zčásti vykonávat svoji činnost obvyklou měrou. Neřeší se tedy konkrétní počet dní, ani výše propadu, bylo-li vaše podnikání omezeno pouze v části konkrétního měsíce, máte nárok na kompenzaci za celý měsíc. To je dobrá zpráva pro podnikatele, kteří otevřeli svoje provozovny v průběhu dubna nebo je teprve plánují otevřít v květnu.

Celý článek

Ošetřovné pro OSVČ: kdo může žádat a co musí splnit?

Publikováno: 27.4.2020 | Rady

V souvislosti s nouzovým opatřením kvůli výskytu onemocnění COVID19 uzavřela Vláda ČR školy. O děti se tak musí postarat rodiče, což se možná v případě zaměstnanců jeví jako mnohem menší problém, než v případě OSVČ. Proto se rozhořela diskuze na téma přiznání ošetřovného pro živnostníky a živnostnice, kteří si na svůj chleba kvůli hlídání dětí nemohou vydělávat a ani si jako zaměstnanci nemohou vzít home office, dovolenou nebo odejít na nemocenskou.

Celý článek

Jednorázová finanční podpora pro OSVČ 25 000 Kč. Kdo má nárok?

Publikováno: 20.4.2020 | Rady

9.4 2020 bylo Senátem ČR schváleno opatření, které má pomoci živnostníkům postiženým mimořádnými opatřeními souvisejícími s pandemií koronaviru COVID19. Původně se uvažovalo o pravidelném měsíčním příspěvku ve výši 15 000 Kč po dobu trvání nouzového stavu. Tento návrh byl ale pozměně a podnikatelé tak mohou žádat pouze o 25 000 Kč jednorázově. Ne ale všichni. Kdo má na tuto jednorázovou dávku nárok a jak o ni musí zažádat?

Celý článek

O odklad splátek spotřebitelských úvěrů a hypoték mohou zažádat všichni dlužníci trpící důsledky koronaviru

Publikováno: 18.4.2020 | Rady

Přišli jste o práci? Nemůžete podnikat? Nebo jednoduše z jiných důvodů spojených se současnou celosvětovou pandemií koronaviru nemáte pravidelné příjmy, díky nimž byste mohli dostát svým závazkům? Víte, že můžete v současné době požádat o odložení splátek u některých půjček? Zjistěte, zda se žádost o odklad týká i vás, a jakým způsobem vám může pomoci.

Celý článek

Dobrá zpráva pro OSVČ: půl roku bez placení záloh na zdravotním a důchodovém pojištění

Publikováno: 2.4.2020 | Rady

V souvislosti s rozšířením nákazy COVID19 chystá Ministerstvo financí půlroční prázdniny pro OSVČ bez placení záloh na důchodovém a zdravotním pojištění. Změna se týká všech OSVČ, kteří platí minimální odvody. Plátcům vyšších záloh se promíjí pouze část reprezentující minimální zálohy. Jak bude celý systém fungovat a nebude potřeba zálohy doplatit zpětně?

Celý článek

Bankovní vs. nebankovní půjčka: které želízko vyndat z ohně?

Publikováno: 18.2.2020 | Rady

Díky novele zákona o spotřebitelských úvěrech, která vešla v platnost 1. prosince 2016 a výrazně zpřísnila pravidla pro poskytovatele nebankovních půjček, se rozdíly mezi těmito dvěma finančními produkty výrazným způsobem stírají. Přesto však zůstávají jistá specifika, která pro některé žadatele o půjčku mohou hrát významnou roli. Jaké společné a rozdílné vlastnosti tedy vykazují bankovní a nebankovní půjčky?

Celý článek
Půjčit