Žádost online

Rady

Hrozí vám exekuce? Jaká jsou vaše práva a na co byste se měli připravit?

Publikováno: 1.12.2020 | Rady

Exekuce je jen jiný výraz pro vymáhání dluhů. Jestliže jste si v minulosti nezodpovědně nabrali velké množství půjček, které jste nebyli schopni splatit, pravděpodobně se jí nyní obáváte. A vcelku oprávněně. Prostřednictvím exekuce se totiž věřitelé snaží získat svoje prostředky, které vám v rámci půjčky poskytli. Abyste se exekuci vyhnuli, máte možnost vyhlásit osobní bankrot a začít své závazky řešit. Jak to ale chodí, pokud se rozhodnete exekuci postavit čelem?

Celý článek

Máte půjčky, kam se podíváte? Jak je vyřešit rychle a efektivně?

Publikováno: 3.11.2020 | Rady

Ocitli jste se až po krk v dluzích? Kromě hypotéky, kterou má už dnes téměř každý, jste si vzali také leasing na auto, na debetní kartě povolili kontokorent a k tomu si čas od času pravidelně přidáváte nějaký ten spotřebitelský úvěr? Možná se vám zatím jen hůře spí a budí vás noční můry spojené s hrozbou dlouhodobé nemoci.

Celý článek

Plánujete rekonstrukci bytu či domu, ale chybí vám prostředky? Pomůže úvěr ze stavebního spoření

Publikováno: 19.10.2020 | Rady

Stavební spoření sice nepatří k nejvýhodnějším způsobům zhodnocení finančních prostředků, na druhou stranu dokáže vytvořit mnoho příležitostí k tomu, jak rychle získat finance na rekonstrukci či stavbu, aniž byste nutně museli přemýšlet o méně výhodných půjčkách. Jaké typy úvěrů ze stavebního spoření se vám nabízí a za jakých podmínek máte šanci, že vám budou schváleny?

Celý článek

Co bude plánované zrušení superhrubé mzdy znamenat pro běžného zaměstnance?

Publikováno: 22.9.2020 | Rady

Jedna z pozitivních zpráv poslední doby mířící od vlády k občanům hovoří o zrušení superhrubé mzdy a výpočtu 15 % daně opět ze mzdy hrubé. Do jaké míry jde o předvolební populismus a zda se vůbec tento plán uskuteční, ukážou následující měsíce. Každopádně běžnému zaměstnanci by tento krok mohli přinést několik stokorun až tisícikorun navíc k měsíčnímu platu. Kdo z této úpravy bude nejvíce profitovat a kdo ji naopak téměř nepocítí?

Celý článek

Máte nárok na mateřskou a kolik můžete očekávat?

Publikováno: 17.9.2020 | Rady

Těšíte se na svého prvního potomka nebo jste již zasloužilými rodiči a máte na cestě další dítko a přemýšlíte nad tím, kolik, že vlastně bude dělat vaše mateřská? A máte na ni vlastně nárok? Ten nevzniká automaticky každému, a proto se klidně může stát, že odejdete s prázdnou. Připravte se a jednejte včas, ať si čas strávený s vaším malým potomkem můžete doma užít a nemusíte přemýšlet nad tím, kde vezmete peníze na nájem příští měsíc.

Celý článek

Jaké změny nás čekají ve výpočtu dovolené od roku 2021?

Publikováno: 4.9.2020 | Rady

Víte, na kolik dovolené máte v zaměstnání nárok a kdy si ji můžete vybrat? Jak je to s dovolenou ve zkušební době a jaké změny se na nás připravují s novelou Zákoníku práce, která má vstoupit v platnost začátkem příštího roku?

Celý článek
Půjčit