Žádost online

Rady

Co bude plánované zrušení superhrubé mzdy znamenat pro běžného zaměstnance?

Publikováno: 22.9.2020 | Rady

Jedna z pozitivních zpráv poslední doby mířící od vlády k občanům hovoří o zrušení superhrubé mzdy a výpočtu 15 % daně opět ze mzdy hrubé. Do jaké míry jde o předvolební populismus a zda se vůbec tento plán uskuteční, ukážou následující měsíce. Každopádně běžnému zaměstnanci by tento krok mohli přinést několik stokorun až tisícikorun navíc k měsíčnímu platu. Kdo z této úpravy bude nejvíce profitovat a kdo ji naopak téměř nepocítí?

Celý článek

Máte nárok na mateřskou a kolik můžete očekávat?

Publikováno: 17.9.2020 | Rady

Těšíte se na svého prvního potomka nebo jste již zasloužilými rodiči a máte na cestě další dítko a přemýšlíte nad tím, kolik, že vlastně bude dělat vaše mateřská? A máte na ni vlastně nárok? Ten nevzniká automaticky každému, a proto se klidně může stát, že odejdete s prázdnou. Připravte se a jednejte včas, ať si čas strávený s vaším malým potomkem můžete doma užít a nemusíte přemýšlet nad tím, kde vezmete peníze na nájem příští měsíc.

Celý článek

Jaké změny nás čekají ve výpočtu dovolené od roku 2021?

Publikováno: 4.9.2020 | Rady

Víte, na kolik dovolené máte v zaměstnání nárok a kdy si ji můžete vybrat? Jak je to s dovolenou ve zkušební době a jaké změny se na nás připravují s novelou Zákoníku práce, která má vstoupit v platnost začátkem příštího roku?

Celý článek

Přišli jste o zaměstnání a čeká vás evidence na Úřadu práce? Pomůžeme vám ji zvládnout na jedničku

Publikováno: 28.8.2020 | Rady

Míra nezaměstnanosti v posledních měsících vlivem koronavirové krize poměrně silně vzrostla. V současné době se drží mírně pod 4 % a předpokládá se další nárůst. Práci tak v současné době nemá téměř 300 tisíc Čechů. Čtyřprocentní hranice bude zřejmě na konci letního období překonána. Zda nastane další nárůst nezaměstnanosti v souvislosti s koronavirem, uvidíme na podzim a v zimě. Množství lidé bez práce však narůstá a někteří z nich se možná poprvé v životě budou muset zaregistrovat na Úřadu práce a začít pobírat podporu v nezaměstnanosti. Pokusíme se vás tímto procesem provést.

Celý článek

Vysoké letní teploty svádí k dovoleným a trávení času u vody. Na co máte nárok, musíte-li horké letní dny trávit v práci?

Publikováno: 18.8.2020 | Rady

Tropické dny strávené v práci nejsou snem žádného zaměstnance. Každý si občas sáhne v těchto dnech na dno, zvláště nemá-li na pracovišti k dispozici klimatizaci, která by vliv vysokých venkovních teplot alespoň minimálně omezovala na úroveň přijatelnou pro práci.

Celý článek

Pečujete o některého ze svých nemohoucích blízkých a trápí vás nedostatek finančních prostředků? Požádejte o příspěvek od státu

Publikováno: 30.7.2020 | Rady

O své nejbližší obvykle pečují ženy ve středním věku, které jsou samy matkami. Ocitají se tedy v pasti nejen vztahové, ale také finanční, protože kvůli péči o příbuzné starší 65 let, kteří v současné době tvoří téměř 20 % obyvatel České republiky, nemají možnost být ekonomicky aktivní a jejich životní úroveň prudce klesá.

Celý článek
Půjčit