Žádost online

Finanční tipy

Jaké úlevy mohou využít daňoví poplatníci v souvislosti s koronavirovou pandemií?

Publikováno: 26.5.2020 | Finanční tipy

Většina fyzických i právnických osob na jaře pravidelně bojuje s finanční správou a snaží se dostát svým závazkům v oblasti daní. Toto jaro je ale všechno jinak. Nepředvídatelná událost zahýbávala děním u nás i ve světě a stát se z pozice nenáviděného drába, který se ze svých oveček snaží dostat vše, co je možné, staví do pozice ochránce, kterému jde především o udržení úrovně ekonomiky a zmírnění následků krize. Do jaké míry tento postoj odpovídá skutečnosti, je na zvážení každého z nás, jedno je ale jisté, odložení platby daní či odpuštění sankcí je příjemným prvkem usnadňujícím mnoha daňovým poplatníkům toto nelehké období, v němž většina řeší existenciální potíže.

Celý článek

Zdá se vám, že za úvěr platíte více, než musíte? Refinancujte jej a získejte výhodnější podmínky

Publikováno: 16.3.2020 | Finanční tipy

Refinancování půjčky zjednodušeně řečeno znamená přechod od jednoho poskytovatele k jinému. Jeho hlavním účelem je zejména získání výhodnějších podmínek ve smyslu nižší úrokové sazby, snížení splátky či prodloužení doby splácení. K refinancování má smysl přistupovat zejména u půjček na vyšší částky. Typicky dlužníci refinancují zejména hypotéky.

Celý článek

Co znamená RPSN a proč je pro vás důležité, chcete-li si vzít půjčku?

Publikováno: 30.1.2020 | Finanční tipy

Řídíte se při sjednávání úvěru výší jeho úrokové sazby? Pak své půjčky možná zbytečně přeplácíte. RPSN některé méně solventní finanční instituce uvádějí v úvěrových smlouvách malými písmeny pod čarou, aby klienta příliš nevyděsily. O co ale jde a proč je RPSN tak důležité?

Celý článek

Víte, jaké 3 chyby nejčastěji lidé dělají při sjednávání půjček? Vyvarujte se jim

Publikováno: 27.1.2020 | Finanční tipy

Každého, kdo si potřebuje vzít půjčku, zajímá v první řadě zejména to, kdy dostane finance na svůj účet. Hlavní roli v tomto procesu hraje rychlost. Díky tomu ale velice často upozadíme důležité kroky, které v případě pozdějších komplikací při splácení mohou hrát zásadní roli. Jaké chyby při braní půjček nejčastěji děláme?

Celý článek
Půjčit