Žádost online

Finanční tipy

Nemáte na zaplacení daní? Požádejte o jejich rozložení, případně posečkání

Publikováno: 6.10.2020 | Finanční tipy

Do obtížné finanční situace se může dostat každý. Jestliže vám však nezbudou prostředky na zaplacení daní, nemusíte zoufat. Se správcem daně je možné se v případě závažných okolností dohodnout na rozložení daně do splátek či jejím odložení. Jen je potřeba být aktivní a nevyhýbat se řešení problémů.

Celý článek

Kdy přijde další vlna zavádění EET a pro koho bude závazná?

Publikováno: 6.8.2020 | Finanční tipy

V souvislosti s koronavirovou krizí bylo další zavádění EET (elektronické evidence tržeb) plánované původně na květen letošního roku pozastaveno. Dobrou zprávou pro všechny podnikatele je, že obnovení zavádění není do konce roku 2020 již na pořadu dne. Po zrušené Účtenkovce je to tak další dobrá zpráva, která pro český podnikatelský rybník přichází v souvislosti s celosvětovou pandemií.

Celý článek

Uvažujete o koupi nového auta? Vyplatí se jej financovat spíše z leasingu nebo z půjčky?

Publikováno: 2.7.2020 | Finanční tipy

Potřebujete nové auto, které ale nejste schopni financovat z úspor? Pak máte 2 možnosti: leasing nebo půjčku. Která z nich je výhodnější?

Celý článek

Jaké úlevy mohou využít daňoví poplatníci v souvislosti s koronavirovou pandemií?

Publikováno: 26.5.2020 | Finanční tipy

Většina fyzických i právnických osob na jaře pravidelně bojuje s finanční správou a snaží se dostát svým závazkům v oblasti daní. Toto jaro je ale všechno jinak. Nepředvídatelná událost zahýbávala děním u nás i ve světě a stát se z pozice nenáviděného drába, který se ze svých oveček snaží dostat vše, co je možné, staví do pozice ochránce, kterému jde především o udržení úrovně ekonomiky a zmírnění následků krize. Do jaké míry tento postoj odpovídá skutečnosti, je na zvážení každého z nás, jedno je ale jisté, odložení platby daní či odpuštění sankcí je příjemným prvkem usnadňujícím mnoha daňovým poplatníkům toto nelehké období, v němž většina řeší existenciální potíže.

Celý článek

Zdá se vám, že za úvěr platíte více, než musíte? Refinancujte jej a získejte výhodnější podmínky

Publikováno: 16.3.2020 | Finanční tipy

Refinancování půjčky zjednodušeně řečeno znamená přechod od jednoho poskytovatele k jinému. Jeho hlavním účelem je zejména získání výhodnějších podmínek ve smyslu nižší úrokové sazby, snížení splátky či prodloužení doby splácení. K refinancování má smysl přistupovat zejména u půjček na vyšší částky. Typicky dlužníci refinancují zejména hypotéky.

Celý článek

Co znamená RPSN a proč je pro vás důležité, chcete-li si vzít půjčku?

Publikováno: 30.1.2020 | Finanční tipy

Řídíte se při sjednávání úvěru výší jeho úrokové sazby? Pak své půjčky možná zbytečně přeplácíte. RPSN některé méně solventní finanční instituce uvádějí v úvěrových smlouvách malými písmeny pod čarou, aby klienta příliš nevyděsily. O co ale jde a proč je RPSN tak důležité?

Celý článek
Půjčit